Ambasadoři

Tomáš Töpfer

ředitel Divadla na Vinohradech

Občas, tak jak to čas dovolí, navštěvuji domov seniorů. Odpovídám na dotazy, vyprávím, co je nového v divadle a přidám občas nějakou historku. Je pro mě úžasně inspirativní vidět, jak se mým posluchačům rozzáří oči a jsem šťastný, když se podaří i vyloudit úsměv na jejich tvářích. Ostatně i já se pomalu do seniorského věku blížím a budu rád, když i za mnou občas někdo přijde vytrhnout mě z mé očekávané, byť nevítané samoty.

Zora Cejnková

dokumentaristka a režisérka

držitelka evropské ceny Eurovision Creative Forum 


Tento projekt mě velice oslovil, protože vnímám, zejména i v této nešťastné koronavirové době, že už senioři měli kolikrát problémy s tím, aby se udrželi v kontaktu se svými vrstevníky, kamarády, rodinou, tak v této chvíli byli více než čtvrt roku uzavřeni v seniorských domech. Myslím si, že to pro ně musela být krušná a těžká zkušenost. Pro seniory má každý týden, každý měsíc úplně jinou hodnotu než pro nás. Tento projekt má velice dobrý potenciál, má nápad a budu velmi poctěna, pokud budu moci být jeho součástí i do budoucna.

Eva Horáková

předsedkyně Výboru pro sociální politiku ZHMP


Úsměv sluší každému a pokud ho vidím u seniora, tak o to více to hřeje moje srdce neboť mi říká, že je spokojený, šťastný a má radost.

Každý projekt, který směřuje k seniorům v jejich domovech, je užitečný a dává mi smysl.

Jana Hrstková

CEO & Řídící partner Keller Williams Česká republika


Osamělost má negativní vliv na kvalitu života a je považována za jednu z hrozeb veřejného zdraví. Často souvisí s řadou dalších zdravotních problémů a rizik, včeně vysokého tlaku, Alzheimerovou chorobou, depresí a nespavostí. Vědci z Florida State University of Medicine došli k závěru, že osamělost zvyšuje riziko demence až o 40%. Proto je velmi důležité tuto problematiku nepodceňovat nebo zjednodušovat. 

Projekt Pošli úsměv osamělým je mi osobně velmi blízký a sympatický - plán rozjasnit oči seniorů autentickou radostí z nečekaného překvapení je vskutku inspirativní. Je to skvělý příklad toho, jak se pokusit přetransformovat problém do přiležitosti a k nalezení nových pohledů a originálních řešení. 

Lilly Ahou Král

CEO - Ahou Public Relations, s.r.o.

Projektu přeji hodně štěstí. Je pro mě velmi smutné zjištění, že se senioři cítí ve světě mladých ztracení, osamělí a mnohdy i nepotřební. Jejich zkušenosti a rady by nás přitom měly provázet životem. Dříve tomu tak bývalo, a je s podivem, že se tak přirozená věc vytrácí.